dd skin builder : The file '/files/SchoolSolar/widgets/w_49930.ascx' does not exist. پروژه سرمایه گذاری کارخانه ریسندگی و بافندگی حمص
اللغة العربیة
پروژه سرمایه گذاری کارخانه ریسندگی و بافندگی حمص

پروژه سرمایه گذاری کارخانه ریسندگی و بافندگی حمص

موقعیت پروژه در شهر حمص

مختصات تقریبی کارخانه

34.745681

N

36.705138

E

این کارخانه در سال 1944 برای رنگ آمیزی و چاپ روی پارچه تاسیس شد. در سال 1963-1965 با توجه به درآمد مناسب کارخانه، طرح توسعه کارخانه که مربوط با ریسندگی، نساجی و بافندگی پارچه‌های پنبه‌ای بود، اضافه گردید و پارچه‌های پلی‌استر و مرکب نیز در بخشی از سالن یک مستقر گردید. در ادامه با توجه به قدیمی بودن تجهیزات، راندمان پایین و هزینه بالای نیرو انسانی و با توجه به مکانیزه نبودن کل خط، کارخانه زیان ده شد و در سال 2004 نیز عملا کارخانه تعطیل و در سال 2009 نیز تعطیلی آن توسط دولت مصوب گردید. ابنیه و تجهیزات این کارخانه در دوره درگیری‌ها سوریه آسیبی ندیده است.
در حال حاضر دولت سوریه در تلاش است تا از این مکان برای احیای فعالیت قبلی یا ایجاد یک صنعت جدید استفاده نماید. اما در راستای احیای صنعت قبلی، سرمایه‌گذاری برای ورود تکنولوژی و تجهیزات جدید الزامی است. بدیهی است نحوه مشارکت با طرف سوری و نوع قرارداد به مذاکرات فیمابین و مدل مالی سرمایه‌گذار بستگی خواهد داشت.
با توجه به زیر ساخت موجود و دسترسی به کلیه تسهیلات و امکانات و محل کارخانه، این محل به عنوان یک فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های صنعتی و تولیدی شناخته می‌شود و می‌توان با تعمیرات جزئی ساختمان‌های موجود و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات جدید در صنعت ریسندگی و بافندگی و یا هرفعالیت جایگزین دیگر اقدام کرد. لذا سرمایه گذاران محترم می‌بایست پیشنهادهای فنی و مالی خود در این خصوص را ارائه نموده و پس از بررسی و تایید طرف سوری به توافق نهایی برای انعقاد قرارداد اقدام گردد.

آدرس محل کارخانه: حمص، مسیر المیماس، کارخانه ریسندگی، نساجی و بافندگی حمص