dd skin builder : The file '/files/SchoolSolar/widgets/w_49930.ascx' does not exist. پروژه‌های صنعتی سوریه
اللغة العربیة
پروژه‌های صنعتی سوریه

پروژه‌های صنعتی سوریه

با توجه به آغاز فرآیند فعالیت‌های بازسازی در سوریه، تلاش دفتر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و سوریه بر این است تا بر مبنای حضور در سوریه، بتواند پروژه‌های کلیدی که توسط دولت سوریه برای سرمایه گذاری معرفی می‌شوند را شناسایی کرده و به سرمایه گذاران خصوصی و دولتی ایرانی معرفی نماید. بدیهی است در حال حاضر با توجه به شرایط موجود در سوریه، این فرصت برای سرمایه گذاران ایرانی مهیاست تا به دور حضور از رقبای قدرتمند نسبت به سرمایه گذاری در سوریه اقدام نمایند. 

جمهوری اسلامی ایران با توجه به روابط دوستانه و قدیمی با جمهوری عربی سوریه و سندهای راهبردی اقتصادی که با این کشور به امضا رسانده، و همچنین وجود توانمندی‌های فنی و مهندسی، می تواند فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خوبی را در این کشور انجام دهد.

مشارکت در بازسازی سوریه در حوزه‌های مختلفی فراهم است که از جمله آنها می‌توان به حوزه زیرساخت (برق، راه، مسکن، نفت و گاز)، صنعت (انواع صنایع کلیدی مانند سیمان، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، فولاد، صنایع مهندسی، نساجی) و کشاورزی اشاره کرد. ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و سوریه نیز قصد دارد با بهره‌گیری از مجموعه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در جهت رفع موانع و گسترش روابط اقتصادی دو کشور و اعتلای این روابط و پیگیری تحقق توافق‌ها و تفاهم‌های حاصله و در همکاری و هم افزایی با سایر نهادهای مربوطه اقدام نماید.

در این خصوص ستاد لیست اولویت‌های سرمایه‌گذاری سوریه را از وزارتخانه‌های مربوطه دریافت کرد و در ادامه از پروژه‌های مربوطه بازدید به عمل آورده. پروژه‌های ذیل بر اساس بازدیدهای میدانی صورت گرفته از پروژه و مذاکرات اولیه با مسئولین مربوطه تهیه شده و به عنوان یک راهنمایی اولیه در اختیار سرمایه‌گذاران ایرانی قرار می‌گیرد.


1. پروژه کارخانه پشتیبانی صنایع سیمان حلب

2. پروژه سرمایه گذاری کارخانه سیمان لاذقیه

3. پروژه سرمایه گذاری کارخانه سیمان الرستن

4. پروژه سرمایه گذاری برای تولید مصالح ساختمانی

5. پروژه کارخانه لاستیک سازی افامیا - حما

6. پروژه سرمایه گذاری برای کارخانه ظروف چینی

7. پروژه سرمایه گذاری کارخانه ریسندگی و بافندگی حمص

8. پروژه سرمایه گذاری کارخانه تولید لوازم خانگی بردی

9. پروژه سرمایه گذاری کارخانه تولید نخ حریر دریکش طرطوس

10. گزارش فرصت‌های سرمایه گذاری در صنعت برق سوریه در سال 2022