dd skin builder : The file '/files/SchoolSolar/widgets/w_49930.ascx' does not exist. وزیر گردشگری سوریه تأسیسات گردشگردی را در حماه افتتاح کرد و با افراد ذیربط راه‌های حمایت از بخش گردشگری را مورد بحث قرار داد
۱۴۰۳/۰۳/۲۰

وزیر گردشگری سوریه تأسیسات گردشگردی را در حماه افتتاح کرد و با افراد ذیربط راه‌های حمایت از بخش گردشگری را مورد بحث قرار داد

مهندس محمد رامی مارتینی، وزیر گردشگری سوریه، رستوران «اینفینیتی»، مرکز گردشگری «سیزر» را پس از بازسازی و مرمت آن در شهر حماه و هتل «نزدیک آسمان» در شهر مصیاف را افتتاح کرد.
وزیر گردشگری سوریه تأسیسات گردشگردی را در حماه افتتاح کرد و با افراد ذیربط راه‌های حمایت از بخش گردشگری را مورد بحث قرار داد

وزیر در جلسه دبیرخانه کل استانداری که با حضور نمایندگانی از فعالیت‌های گردشگری، ارگان‌ها و واحدهای اجرایی در استانداری برگزار شد، راه‌های بهبود، توسعه و حمایت از حوزه گردشگری و بیرون‌ رفتن از مشکلات و چالش‌های پیش روی آن را بررسی کرد.

همچنین وزیر گردشگری از بازار صنایع دستی در خان قدیمی رستم پاشا، محل مصوب برای ساخت آموزشگاه جدید گردشگری و هتلداری و مدرسه هتلداری در شهر مصیاف، کلیسای سنت جورج ، خانه سنتی «مصلب» در روستای البیضا در منطقه مصیاف، صومعه سنت جاورجیوس در شهر محرده و رستوران العسی و الفارس در شهرستان محرده بازدید کرد.

وزیر مارتینی در بیانیه‌ای به خبرنگاران گفت: هدف از این بازدید بررسی جاذبه‌های گردشگری استان حما است که همه مولفه‌ها و الگوهای گردشگری فرهنگی، مذهبی، تفریحی و طبیعی را در خود جای داده و در جهت حمایت و بهبود واقعیت آنها در چارچوب حمایت از توسعه محلی تلاش شود.

وی تصریح کرد: هرکسی که بخواهد به سوریه سفر کند، اکنون می‌تواند از طریق تلفن همراه یا رایانه خود برای دریافت ویزای ورود طی چند ساعت یا چند روز اقدام کند، که قبلا این موضوع به دلیل تحریم‌های یکجانبه علیه سوریه زمان‌بر و طولانی بود.

معن عبود استاندار حما خاطرنشان کرد: مسائل باقیمانده مربوط به بخش گردشگری در کانون توجه استانداری قرار خواهد گرفت که از هیچ تلاش و کوششی برای غلبه بر موانع پیش روی این بخش به منظور احیای ودرخشش آن را دریغ نخواهد کرد.

منبع : خبر گزارى جمهورى عربى سورى " سانا"

امتیاز شما