dd skin builder : The file '/files/SchoolSolar/widgets/w_49930.ascx' does not exist. بررسی همکاری گردشگری بین سوریه و اردن در دیدار وزیر گردشگری با یک هیئت اردنی
۱۴۰۲/۰۶/۲۱

بررسی همکاری گردشگری بین سوریه و اردن در دیدار وزیر گردشگری با یک هیئت اردنی

مهندس محمد رامی مرتینی، وزیر گردشگری با هیئت اردنی شرکت کننده درمجمع اقتصادی مشترک اردن و سوریه دیدار کرد.
بررسی همکاری گردشگری بین سوریه و اردن در دیدار وزیر گردشگری با یک هیئت اردنی

در جریان این دیدار راه‌های توسعه روابط گردشگری و تسهیل روند ترانزیت بین دو کشور و ارائه تسهیلات برای بازرگانان دو طرف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر مرتینی با اشاره به توسعه درون گردشگری و ورود گردشگر بین دو کشور که طی هشت ماه گذشته از کشور برادر اردن به 175 هزار بازدیدکننده رسیده است، در حالی که سال گذشته به 228 هزار بازدیدکننده رسیده است، پیش بینی می‌شود امسال 25 درصد افزایش داشته باشد.

وی بر اهمیت روابط ویژه دو ملت اردن و سوریه تاکید کرد و گفت: ” ما کمتر از دو ماه پیش چندین نشست موفق در اردن برادر در رابطه با بین گردشگری، گردشگری مشترک و ارتقای گردشگری به عنوان سرزمین مشترک در اردن، سوریه، لبنان، عراق و کشورهای عربی داشتیم”.

به نوبه خود حمزه الحاج حسن، رئیس هیئت اردنی اظهار داشت: این سفر پیام روشنی از سوی مقام منطقه عقبه به نمایندگی از حکومت اردن به بازرگانان و صنعتگران سوری برای گشودن درهای اردن به روی آنان ، ارائه تمام ابزارهای حمایتی و مشوق های سرمایه گذاری و تسهیل روند ورود و خروج سرمایه گذاران به اردن به طور کامل است.

منبع: خبرگزاری جمهوری عربی سوریه

امتیاز شما