۱۴۰۲/۰۲/۲۸

اجلاس بین المللی روسیه – جهان اسلام با حضور سوریه گشایش یافت

چهاردهمین دوره اجلاس بین المللی اقتصادی روسیه – جهان اسلام… فروم کازان 2023 امروز در شهر کازان روسیه با حضور سوریه آغاز به کار کرد.
اجلاس بین المللی روسیه – جهان اسلام با حضور سوریه گشایش یافت

اولین جلسات مجمع از صبح امروز آغاز شد و قرار است حدود 200 رویداد در چارچوب این مجمع برگزار شود.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه طی پیامی ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این مجمع گفت: به مناسبت افتتاح چهاردهمین مجمع بین المللی اقتصادی در کازان به شما خوش آمد می‌گویم و بار دیگر پایتخت جمهوری تاتارستان به گرمی از مهمانان از بسیاری از کشورها استقبال می‌کند. و وضعیت خود را به عنوان یک مکان قابل اعتماد و جستجو برای فعالیت های تجاری در مقیاس بزرگ تایید می‌کند.
پوتین تاکید کرد که روسیه به طور سنتی از روابط نزدیک و مبتنی بر اعتماد با کشورهای اسلامی، چه در قالب دوجانبه و یا در چارچوب تعامل با سازمان همکاری اسلامی، برخوردار است.

وی افزود: این روابط بر پایه مشارکت، احترام به حاکمیت و هویت تمدنی یکدیگر بنا شده است.
پوتین گفت: کشورهای اسلامی فعالانه در حال توسعه بوده و دستاوردهای مهمی در تجارت، امور مالی، نوآوری و تحقیقات علمی‌کاربردی داشته است. روسیه آماده همکاری‌های تجاری و فرهنگی گسترده با کشورهای اسلامی و تقویت روابط موجود و یافتن شرکای جدید بوده و به ترویج همکاری‌های کشاورزی و صنعتی و ایجاد زنجیره‌های حمل و نقل و پشتیبانی نوین علاقمند است.
پوتین گفت : اطمینان دارم که فعالیت گروه چشم انداز راهبردی روسیه و جهان اسلام و مجمع بین المللی اقتصادی کازان به تقویت تعامل میان تجار روسیه و کشورهای اسلامی ادامه خواهد داد و فرصت های جدیدی را برای پروژه‌های مشترک در سطوح منطقه ای و کشوری خواهد گشود
این مجمع از 18 تا 20 می در نمایشگاه کازان برگزار می‌شود و پیش بینی می‌شود بیش از 7000 نفر از 85 کشور و 84 منطقه فدراسیون روسیه در فعالیت های آن شرکت کنند

امتیاز شما