۱۴۰۲/۰۸/۲۸

استاندار آذربایجان‌غربی: ظرفیت مناسبی برای توسعه روابط با سوریه وجود دارد

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: زمینه‌ها و ظرفیت‌های خوبی در آذربایجان‌غربی برای توسعه روابط با کشور سوریه وجود دارد که در بسیاری از موارد منحصر به فرد است.
استاندار آذربایجان‌غربی: ظرفیت مناسبی برای توسعه روابط با سوریه وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمد صادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به سفر اخیر خود به سوریه و توافق‌های انجام شده، اظهار داشت: زمینه‌ها و ظرفیت‌های خوبی در آذربایجان‌غربی برای توسعه روابط با کشور سوریه وجود دارد که در بسیاری از موارد منحصر به فرد است.

وی افزود: مسئولان کشور سوریه و استان‌های مختلف آن، برای توسعه روابط و زمینه‌های همکاری آمادگی داشته و از این موقعیت برای توسعه روابط استفاده خواهیم کرد.

معتمدیان همچنین با اشاره به اهمیت حوزه حمل و نقل کالا و مسیرهای دسترسی آذربایجان‌غربی به سوریه، خاطرنشان کرد: اینکه بازار سوریه می‌تواند هدف خوبی برای تولیدات آذربایجان‌غربی باشد.

وی تصریح کرد: ارتقای همکاری‌های اقتصادی و صنعتی، یکی از زمینه‌های مورد تاکید در این سفر بوده و نهادهای مسئول و دستگاه‌های متولی زمینه انجام این تعاملات را فراهم کنند.

معتمدیان همچنین برقراری پرواز به سوریه از طریق فرودگاه ارومیه را یکی از مهمترین برنامه‌ها برای توسعه روابط عنوان کرده و اظهار داشت: این فرودگاه می‌تواند علاوه بر آذربایجان‌غربی، پوشش منطقه‌ای در خصوص مسافرت به سوریه را به ویژه در حوزه زیارتی ایجاد کند.

وی در پایان با اشاره به تمهیدات انجام شده برای برگزاری نمایشگاه در سوریه طی ماه آینده، تاکید کرد: همه ظرفیت‌های آذربایجان غربی برای حضور موثر در این نمایشگاه به کارگیری شود.

منبع: خبرگزاری فارس

امتیاز شما