۱۴۰۲/۰۸/۲۵

اولین دور گفتگوهای دوجانبه ایران و روسیه در مورد بریکس برگزار شد

اولین دور گفت و گوهای دو جانبه معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه صبح امروز به میزبانی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه کشورمان برگزار شد.
اولین دور گفتگوهای دوجانبه ایران و روسیه در مورد بریکس برگزار شد

به گزارش خبرگزاری برنا، اولین دور گفت و گوهای دو جانبه معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه صبح امروز چهارشنبه(24آبان) به میزبانی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه کشورمان برگزار شد.

طی این مذاکرات سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و فرستاده ویژه این کشور در امور بریکس پس از تبریک عضویت کشورمان در این گروه، به آغاز ریاست دوره ای روسیه از ابتدای ژانویه 2024 اشاره نمود و اولو یت های روسیه در خصوص بریکس را در دوران ریاست کشورش بر این سازمان تشریح کرد.

مقام روس همچنین گزارشی مشروح از سوابق و پیشینه اقدامات بریکس را ارائه کرد.

صفری نیز در این دیدار حوزه فعالیت های بریکس را بسیار گسترده و متنوع توصیف کرد.

طرف ایرانی همچنین عزم جدی کشورمان برای حضور فعال در این گروه را بیان کرد و گفت وزارت امور خارجه ایران نهایت تلاش خود را در ایفای نقشی موثر و سازنده در بریکس به کار خواهد بست.

در این دور از مذاکرات در خصوص فعالیت های بریکس در زمنه‌های اقتصادی، مالی، تجارت، انرژی، حمل و نقل، پارلمانی، کشاورزی، فن آوری‌های نوین، علمی – پژوهشی، بهداشت، فنآوری اطلاعات، محیط زیست، هوا – فضا، ورزشی، فرهنگی، جوانان و همچنین توسعه بریکس در آینده مذاکره و تبادل نظر شد.

منبع: خبرگزاری برنا

امتیاز شما