۱۴۰۲/۰۸/۱۵

رئیسی: ایران و عراق در جهت توسعه تولید گام مشترکی را آغاز کرده‌اند

ابراهیم رئیسی در نشست خبری با نخست وزیر عراق گفت: توسعه اقتصادی دو کشور در جهت تولید از گام هایی است که اخیرا برداشته شده است.
رئیسی: ایران و عراق در جهت توسعه تولید گام مشترکی را آغاز کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نشست خبری با نخست وزیر عراق گفت: روابط ایران و عراق روز به روز در حال ارتقا است، در حوزه مسائل امنیتی از مهم‌ترین نکاتی که در این مدت با مدیریت آقای نخست‌وزیر انجام شده، اجرای قرارداد امنیتی بین دو کشور به ویژه در منطقه اقلیم کردستان عراق است.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که قرارداد امنیتی بین ایران و عراق به صورت کامل اجرا شود و با همت ایشان که مورد تقدیر ما نیز هست در جهت خلع سلاح کامل معاندان و ضدانقلاب گام‌های خوبی برداشته شده است. از خلع سلاح منافقین و ضد انقلاب توسط کشور عراق تشکر می‌کنم. 

رئیس جمهور تاکید کرد: توسعه روابط تجاری بین دو کشور به ویژه شهرک‌های صنعتی نزدیک مرز در جهت تولید از گام‌هایی است که برداشته شده است. از تلاش آقای سودانی و دولت عراق برای خط ریلی شلمچه به بصره که یکی از کریدورهای مهم برای دو کشور است تشکر می‌کنم.

وی عنوان کرد: موضع دو کشور نسبت به مسئله و مظلومیت مردم فلسطین مشترک است، مواضع مشترک دو کشور را بررسی کردیم و معتقدیم هر چه سریع تر باید بمباران، نسل کشی و کودک کشی در غزه متوقف شود و آتش بس اجرایی شود.

ابراهیم رئیسی با اشاره به کمک های تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکایی به رژیم صهیونیستی، گفت: کمک های تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکایی به رژیم صهیونیستی آنان را برای کشتار مردم غزه جسورتر می‌کند.

منبع: خبرگزاری ایران پرس

امتیاز شما