۱۴۰۲/۰۸/۱۴

بررسی روند صادرات محصولات فولادی در 7 ماهه ابتدای امسال

بررسی روند صادرات محصولات فولادی حاکی است، صادرات محصولاتی مانند تیرآهن، آهن اسفنجی، گندله سنگ آهن و کنستانتره سنگ آهن در هفت ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
بررسی روند صادرات محصولات فولادی در 7 ماهه ابتدای امسال

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس بررسی وضعیت صادرات محصولات فولادی نشان می‌دهد که صادرات تیرآهن در ۷ ماهه ابتدای امسال به ۱۱۰ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حجم صادرات تیرآهن ۴۹ درصد رشد داشته است. 

در هفت ماهه سال ۱۴۰۱ حجم صادرات تیرآهن کشور ۷۴ هزار تن بود. 

ارزش صادرات تیرآهن در هفت ماهه ابتدای امسال ۶۱ میلیون دلار بود که با توجه به اینکه ارزش صادرات این محصول در هفت ماهه سال گذشته ۴۸ میلیون دلار بوده در نتیجه ارزش صادرات این کالا در ۷ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷.۷ درصد رشد داشته است. 

ارزش صادرات کل مقاطع تخت فولادی در هفت ماهه ۱۴۰۱ به میزان ۱۶۳ میلیون دلار بوده که در ۷ ماهه امسال به ۱۷۷ میلیون دلار افزایش یافته است و بر این اساس صادرات مقاطع فولادی تخت فولادی در ۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸.۶ درصدی داشته است. 

براساس گزارش انجمن فولاد ایران، صادرات فولاد میانی ۷.۴ درصد در ۷ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است. 

صادرات آهن اسفنجی نیز در هفت ماهه سال گذشته به ارزش 76 میلیون دلار بوده است که در هفت ماهه ابتدای امسال به ۲۵۴ میلیون دلار افزایش یافته است و بر این اساس صادرات این محصول در ۷ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳۴.۲ درصد افزایش یافته است. 

گندله سنگ آهن و کنستانتره سنگ آهن نیز در هفت ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۷۲ و ۴۸۵.۲ درصد رشد صادرات داشته اند. 

همچنین تداوم روند نزولی صادرات میلگرد برای دومین ماه متوالی در سال جاری ادامه دارد که در هفت ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳.۹ درصد کاهش داشته است.  صادرات میلگرد در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۱.۲ درصد کاهش داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

امتیاز شما