۱۴۰۲/۰۸/۱۴

«حسن زرنگار ابرقویی» سرکنسول جدید ایران در جده شد

وزیر امور خارجه در دیدار «حسن زرنگار ابرقویی» سرکنسول جدید ایران در جده، جایگاه عربستان را در سیاست همسایگی ایران برجسته خواند و بر اراده راسخ دولت برای گسترش روابط و تعمیق همکاری‌های فیمابین تأکید کرد.
«حسن زرنگار ابرقویی» سرکنسول جدید ایران در جده شد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «حسن زرنگار ابرقویی» سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در جده در آستانه عزیمت به محل ماموریت، با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و ضمن ارائه گزارشی از حوزه ماموریت خود برنامه‌های پیش رو در زمینه توسعه و ارتقای همکاری‌های ایران خصوصا در زمینه‌های تجاری و اقتصادی و همچنین تسهیل امور حج و عمره زائران ایرانی بیت‌الله الحرام را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار جایگاه عربستان سعودی را در سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران برجسته خواند و بر اراده راسخ دولت مبنی بر گسترش مناسبات دو کشور و تعمیق همکاری‌های فیمابین در تمامی ابعاد تأکید کرد. 

زرنگار ابرقویی پیش از این رئیس هیأت اعزامی جمهوری اسلامی ایران در عربستان و سرپرستی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض، رئیس اداره سوم خلیج فارس و سرپرست و معاونت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت را بر عهده داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس

امتیاز شما