۱۴۰۲/۰۸/۱۳

رایزنی تلفنی وزرای امور خارجه کشور سوریه و ایران

دکتر فیصل المقداد، وزیر امور خارجه و مهاجران امروز در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در مورد وضعیت صحنه فلسطین به ویژه نوار غزه گفتگو کرد.
رایزنی تلفنی وزرای امور خارجه کشور سوریه و ایران

دو وزیر تاکید کردند که فداکاری‌های رزمندگان مقاومت در غزه که فراتر از هر تصوری بود، مورد قدردانی و احترام همه مردم جهان است که به دنبال رهایی و پایان دادن به سلطه و اشغالگری هستند.

همچنین دیدگاه‌های دو وزیر در خصوص دستاوردهای مقاومت فلسطین در ایستادگی در برابر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهروندان بی گناه در نوار غزه با هم مطابقت داشت.

دو طرف بار دیگر تاکید کردند که تخریب ده‌ها هزار خانه فلسطینی و کشتار دست‌کم 4500 کودک و ده هزار غیرنظامی‌بی‌گناه توسط نیروهای اشغالگر صهیونیستی جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی توصیف شده در قوانین بین‌المللی و حقوق بشردوستانه بین‌المللی است.

دو طرف نفاق کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده آمریکا را با حمایت هایی که از طریق تسلیحات، پول، رسانه‌ها و فشارهای سیاسی انجام دادند، محکوم کردند.

وزیر المقداد و عبد اللهیان درباره اقداماتی که در جهت مقابله با تجاوزات جنایتکار اسرائیل برداشته اند و تماس هایی که در این زمینه انجام داده اند، رایزنی کردند.

دو وزیر تاکید کردند که عدم پاسخگویی رژیم صهیونیستی در قبال جنایات خود و انکار این حقوق یکی از دلایلی است که اسرائیل را به ارتکاب جنایات خود تشویق کرده است.

دو وزیر بر ضرورت توقف این جنگ اسرائیلی و غربی علیه مردم فلسطین در نوار غزه به طور خاص و در قدس اشغالی و کرانه باختری به طور کلی تاکید کردند.

وزیر المقداد و عبد اللهیان همچنین توافق کردند که کار را برای مهار کردن اشغالگری صهیونیستی افزایش دهند و از تلاش های آن برای تحمیل فاجعه جدید بر فلسطینیان با آواره کردن آنان از سرزمینشان جلوگیری کنند.

در پایان دو وزیر درباره اقداماتی که برای توقف این تجاوز باید برداشته شود گفت و گو کردند و نسبت به عواقب جنایات بیشتر رژیم صهیونیستی و گسترش حملات خود هشدار دادند.

منبع: خبرگزاری جمهوری عربی سوریه

امتیاز شما