۱۴۰۲/۰۸/۱۳

ایران و عراق بر استفاده از ارزهای ملی برای مبادلات تجاری تاکید کردند

وزیر صنعت و معدن ایران و نخست وزیر عراق در دیدار با یکدیگر بر لزوم استفاده از ارزهای ملی دو کشور در مبادلات تجاری و مالی تاکید کردند.
ایران و عراق بر استفاده از ارزهای ملی برای مبادلات تجاری تاکید کردند

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری نون عراق، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق دیروز سه شنبه با وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران امکان استفاده از ارزهای دو کشور در مبادلات تجاری و نقل و انتقالات مالی دوجانبه را بررسی کرد.

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: محمد شیاع السوانی، نخست وزیر عراق امروز میزبان عباس علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران بود که در این دیدار دو طرف روابط اقتصادی بین دو کشور و راه‌های تحکیم آن و تقویت مبادلات و مشارکت در سطوح و زمینه‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار دادند.

السودانی آمادگی عراق را برای باز کردن افق همکاری دوجانبه در زمینه صنایع پتروشیمی و کود به دلیل تأثیر قوی آنها در ارتقای توسعه داخلی عراق اعلام کرده است.

بر اساس این بیانیه، وزیر صنعت و معدن ایران نیز به نوبه خود ضمن ابلاغ سلام ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران بر لزوم پیشبرد پروژه‌های یکپارچگی اقتصادی پربار در مواجهه با چالش‌های اقتصادی موجود در منطقه و جهان تاکید کرد.

 در این دیدار همچنین امکان حرکت به سمت استفاده از ارزهای ملی دو کشور در مبادلات تجاری و نقل و انتقالات مالی دوجانبه به منظور انعطاف بیشتر در معاملات به نفع دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری فارس

امتیاز شما