۱۴۰۲/۰۶/۱۶

وزیر اطلاع رسانی: چشم اندازهای زیادی برای همکاری رسانه ای بین سوریه و کوبا وجود دارد

وزیر اطلاع رسانی، دکتر بطرس الحلاق، تاکید کرد که چشم اندازهای زیادی برای همکاری رسانه ای بین سوریه و کوبا وجود دارد، سوریه و کوبا که با چالش های مشابهی روبرو هستند و از حاکمیت خود در برابر طرح های امپریالیسم و استعماری دفاع می‌کنند.
وزیر اطلاع رسانی: چشم اندازهای زیادی برای همکاری رسانه ای بین سوریه و کوبا وجود دارد

وزیر اطلاع رسانی در دیدار امروز خود با لوئیس انریکه گونزالس، مدیر خبرگزاری کوبا پرنسا لاتین، با اشاره به اهمیت همکاری‌های موجود بین خبرگزاری عربی سوریه (سانا) و خبرگزاری کوبا، خواستار ارتباطات بیشتربرای تأثیرگذاری بر افکار عمومی‌به گونه ای که منافع دو ملت را تامین کند، شد.

گونزالس تاکید کرد که خبرگزاری کوبا در طول سال‌های جنگ و تجاوز مردم سوریه را همراهی کرد و حتی یک روز هم از پوشش خبری خود دست برنداشت و تعهد این خبرگزاری به مردم سوریه و آرمان آن و دفاع از حقیقت اعلام کرد.

او توضیح داد که پرنسا لاتین برای مقابله با کمپین‌های رسانه ای دشمن انقلاب کوبا و در شرایطی بسیار شبیه به آنچه که مردم سوریه در حال حاضر در جنگ رسانه ای از آن رنج می‌برند، ایجاد شده است. وی افزود: ما انتشار حقیقت در مورد آنچه در حال وقوع است بسیار مهم می دانیم زیرا سوریه در سنگر دفاع از حقوق و مسایل عادلانه قرار دارد.

وی اضافه کرد: مردمی را دیدیم که در مقابل جنگ و محاصره ثابت قدم و مصمم به دفاع از خود و تلاش برای آینده کشورشان هستند.

در این نشست احمد ضوا دستیار وزیر اطلاع رسانی، مدیرکل خبرگزاری عربی سوریه (سانا)، ایاد ونوس و لوئیس ماریانو فرناندز رودریگز سفیر تام الاختیار و فوق العاده جمهوری کوبا در دمشق حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری جمهوری عربی سوریه

امتیاز شما